3 min12 maja 2020

Na co uważać szukając pracy w Internecie?

Przeglądanie ofert pracy w Internecie jest obecnie najbardziej popularnym sposobem na znalezienie nowego zatrudnienia. Mnogość ofert pracy jest na tyle duża, że czasem można się w tym wszystkim pogubić. Na co uważać szukając pracy w Internecie?

Co należy zrobić, aby ustrzec się przed nieuczciwymi praktykami? Odpowiedź znajdziecie poniżej – przygotowaliśmy dla Was kilka porad, z którymi wato się zapoznać.

Sprawdzaj, sprawdzaj i jeszcze raz uważaj

Aplikując na oferty zamieszczone w Internecie, zdarza się, że automatycznie klikamy ‘aplikuj". Wpisujemy dane osobowe potrzebne do przeprowadzenia procesu rekrutacji – to błąd.

Przed aplikacją powinniśmy dokładnie przeczytać zamieszczone ogłoszenie. Naszym pierwszym krokiem powinno być wpisanie nazwy firmy do wyszukiwarki Google.

Po wpisaniu nazwy od razu wiemy, czy firma istnieje naprawdę. Przy okazji możemy zapoznać się z opiniami pracowników na temat zatrudnienia w danym miejscu lub też dowiedzieć się, że trafiliśmy na nieuczciwą praktykę i ustrzegliśmy tym samym nasze dane osobowe przed wędrówką pomiędzy telemarketerami firm, z którymi nie chcielibyśmy mieć nic wspólnego.

Na co uważać szukając pracy w Internecie? Korzystaj z wiarygodnych źródeł

Najlepiej korzystać ze sprawdzonych i popularnych stron internetowych, na których zamieszczane są ogłoszenia o pracę. Dostępne tam informacje często weryfikowane są wewnętrznie przez portal. Nierzadko aplikacja kierowana jest bezpośrednio na stronę pracodawcy, gdzie od razu możemy zweryfikować ważne dla nad informacje.

Taką praktykę wykorzystuje również Agencja zatrudnienia Covebo oferująca pracę
w Holandii. Ogłoszenia o prace publikowane są na wielu sprawdzanych i popularnych stronach internetowych.

Osoby zainteresowane aplikacją przekierowywane są na stronę internetową Covebo.pl, co ułatwia proces rekrutacji oraz pomaga w komunikacji z pracodawcą – po aplikacji od razu można skontaktować się z nami mailowo lub telefonicznie by uzyskać odpowiedź na wszystkie nurtujące pytania dotyczące pracy w Holandii.

Oferty pracy za granicą – Wybierz dobrego pośrednika

W przypadku chęci podjęcia pracy za granicą (np. w Holandii), warto korzystać z usług pośredników – takich jak Covebo. Nie musimy wtedy martwić się o transport do Holandii, zakwaterowanie czy dojazdy do pracy na miejscu.

Wyjazd do pracy w Holandii z Covebo gwarantuje między innymi:

  • nocleg blisko zakładu, w którym podejmujemy pracę,
  • stały kontakt z koordynatorem Covebo – w przypadku większości ofert produkcyjnych są to koordynatorzy polskojęzyczni,
  • dojazdy do pracy samochodami służbowymi lub rowerami,
  • pomoc w transporcie z Polski do Holandii.

Rzetelne firmy pośredniczące nie ukrywają przed nami żadnych kosztów związanych z wyjazdem do pracy za granicą, przekazują wszystkie informacje na bieżąco, są do naszej ciągłej dyspozycji. Przed wyjazdem, podpisują z nami umowę o skierowanie do pracy za granicą – która wyszczególnia wszystkie punkty związane z pobytem w Holandii.

Uważajmy zatem na pośredników, którzy nie mówią precyzyjnie o warunkach jakie mają spotkać nas na miejscu a w szczególności, jeśli nie mamy precyzyjnie określonej oferty pracy do jakiej jedziemy.

Koszty związane z pośrednictwem pracy

Agencja pośrednictwa pracy nie może żądać od nas żadnych opłat związanych z pomocą
w zorganizowaniu wyjazdu do pracy za granicę. Jeśli pośrednik przed wyjazdem poprosi nas
o wpłatę należności za pomoc w znalezieniu pracy najlepszym rozwiązaniem, jest podziękowanie za współpracę i rozejrzenie się za innym pośrednikiem.

Jeśli jakieś inny aspekt działania agencji sprawia, że stajemy się podejrzliwi najlepiej skorzystać również ze sprawdzenia, czy dana agencja widnieje ministerialnym rejestrze agencji pośrednictwa pracy, na stronie www.kraz.praca.gov.pl/StronaGlowna.aspx

Jeśli szukasz legalnej pracy na terenie Holandii, najlepiej sprawdź nasze oferty pracy w działach: produkcja, logistyka, budownictwo i technika. Bezpiecznie zarejestruj się na naszej stronie lub skontaktuj się z nami telefonicznie, a pomożemy Ci w zmianie pracy.

Źródło:

Gazeta Prawna

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Praca wakacyjna za granicą. Jak szukać pracy sezonowej?

3 min28 maja 2024

Praca w Holandii na wakacje

3 min27 maja 2024

Praca po maturze? Holandia to dobry wybór

3 min20 maja 2024