Najlepsza praca w Holandii. Gdzie opłaca się pracować?

Najlepsza praca w Holandii? To sprawa dość subiektywna, uzależniona od wielu czynników. Indywidualne predyspozycje pracownika, obowiązki, lokalizacja... to wszystko sprawia, że każdy lubi coś innego. Jeden pracownik wybierze pracę na produkcji, inny jako Order Picker, jeszcze inny najlepiej sprawdzi się przy pakowaniu produktów. To samo dotyczy branży technicznej. Jeśli jednak nie wiesz, co lubisz i wciąż zastanawiasz się, jakie są najlepiej płatne zawody w Holandii, zapoznaj się z tekstem poniżej. 

Najlepiej opłacane zawody w Holandii    

Zarówno w Holandii, jak i w Polsce, najwięcej zarabiają osoby pracujące w sektorze technicznym i budowlanym. Specjaliści z doświadczeniem zawodowym cenieni są wszędzie. Poniżej przedstawiamy 3 przykładowe najlepiej opłacane zawody w Holandii: 

Inżynier budowy maszyn 

Pracownik Covebo na stanowisku inżyniera budowy maszyn zarabia 640€ netto/ tydzień. Zajmuje się koordynowaniem zagadnień technicznych w projekcie, opracowywaniem projektu i tworzeniem rysunków oraz współpracuje z innymi działami technicznymi.  

Programista frezarek CNC 

Osoby zajmujące się programowaniem frezarek CNC z doświadczeniem, mogą zarobić w Covebo do 600€ netto/ tydzień. Programowanie maszyn 4-, 5-osiowych Heidenhain, Sinumerik i Fanuc, obywa się z poziomu pulpitu.  

Pracownik produkcyjno-budowlany 

Wśród najlepiej płatnych zawodów w Holandii są również pracownicy budowlani. Przykładowo, na jednym z zakładów w Dongen pracownicy produkcyjno-budowlani zarabiają w Covebo 17,06€/h brutto. Zakład, oferujący tę pracę, jest producentem i dostawcą prefabrykowanych posadzek betonowych. 

Gdzie najlepiej pracować w Holandii? Najlepsza praca w Holandii  

Holandia nie jest duża, jednakże bardzo zróżnicowana pod względem demograficznym i przemysłowym. Każdy z regionów charakteryzuje nie tylko położenie geograficzne, ale także sektor przemysłowy, nad którym się skupia. Planując wyjazd do Holandii, warto wiedzieć, w którym regionie znajduje się najwięcej zakładów branży, jaka nas interesuje.   

Najlepsza praca w Holandii w Tilburgu?

Południowy region oferuje najwięcej logistycznych oferty pracy w Holandii. Tam najbardziej opłaca się wyjechać osobom, które lubią pracę w ruchu na halach magazynowych lub posiadają uprawnienia na wózki widłowe.  

Almelo – produkcja 

Jeśli bliższa jest nam praca produkcyjna, często przy taśmie lub przy pakowaniu produktów, powinniśmy wybrać region w okolicy Almelo. Wschodnia Holandia wyróżnia się bardziej produkcyjnym sektorem zatrudnienia. Oferuje też więcej ofert pracy biurowej.  

Nijkerk – technika  

Sektor techniczny skupia się bardziej na centralnej Holandii, czyli w okolicy Nijkerku. Tu znajdziemy najwięcej ofert pracy dla wyspecjalizowanych pracowników branż metalurgicznych, automotive czy budowlanych. Czyli najbardziej opłacalnych zawodów w Holandii.  

Jak znaleźć dobrą pracę w Holandii?  

Znalezienie dobrej pracy w Holandii w dużej mierze zależy od znajomości języka angielskiego lub niderlandzkiego oraz doświadczenia zawodowego, jakim dysponujemy. Przed rozpoczęciem szukania pracy w Holandii należy dobrze przygotować swoje CV. Najlepiej napisać je w języku angielskim i rozpisać swoje obowiązki w poszczególnych miejscach pracy. Szukając ofert pracy w Holandii dobrze skupić się na pracy, w której czujemy się dobrze. Jeśli specjalizujemy się w jednym sektorze najlepiej aplikować na oferty pracy z nim związane. Dodatkowo dobra znajomość języka obcego otwiera przed nami więcej możliwości wyboru ofert pracy lub awansu. 

Jeśli nadal nurtuje cię pytanie, czy opłaca się pracować w Holandii, skontaktuj się z rekruterem Covebo pod numerem +48 545 75 75 (dział produkcja-logistyka) lub +48 545 75 55 (dział techniczny) zapytaj, jak kształtują się możliwości zarobkowe wybranych zawodów w Holandii. Po uzyskaniu wszystkich informacji aplikuj na wybraną ofertę pracy i pakuj się na wyjazd do Holandii! Wolisz aplikację on-line? Zarejestruj się na naszej stronie, a oddzwonimy do Ciebie i zaproponujemy najlepszą opcję.

 

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Praca po maturze? Holandia to dobry wybór

3 min20 maja 2024

Praca w Holandii z językiem angielskim

2 min9 maja 2024

Oferty pracy w Holandii w branży automotive

5 min22 kwietnia 2024