4 min10 sierpnia 2022

Operator prasy krawędziowej w Holandii

Jesteś zainteresowany pracą na stanowisku operatora pras krawędziowych za granicą? Zastanawiasz się, czy posiadasz odpowiednie kwalifikacje? Zapoznaj się z artykułem, a na pewno rozwiejemy Twoje wątpliwości i pomożemy w wyborze odpowiedniej oferty pracy w Holandii.

Operator prasy krawędziowej za granicą. Charakterystyka zawodu.

Operator pras krawędziowych pracując za granicą, odpowiada za obróbkę arkuszy metalowych przeznaczonych dla różnych branż. Nie stanowi to większej różnicy w porównaniu do pracy w Polsce, natomiast główną różnicą jest wysokość wynagrodzenia oraz możliwości rozwoju.

Czym zajmuje się operator prasy krawędziowej?

Operator pras krawędziowych jest odpowiedzialny za zaginanie blach lub rur, co stanowi jeden z elementów produkcji poszczególnych elementów. Najczęściej używanym materiałem do produkcji jest metal o różnej długości i grubości. Nierzadko części po zaginaniu przez operatora trafiają bezpośrednio do Klienta, dlatego ważne jest posiadanie wysoko rozwiniętych umiejętności manualnych oraz dokładność.

Zakres obowiązków

Osoba pracująca na tym stanowisku zajmuje się, w przypadku programisty, napisaniem programu oraz odpowiednim ustawieniem parametrów gięcia. Robi się to w celu uzyskania rezultatu zgodnego z rysunkiem technicznym, dlatego jego znajomość jest podstawowym wymaganiem do podjęcia pracy na stanowiskach technicznych. Innym z elementów pracy jest wykonywanie pomiarów, a także umieszczenie arkusza w prasie w odpowiedni sposób, aby gięcia były zgodne z wymaganiami. Nie zawsze pracujesz sam, w przypadku większych lub bardziej skomplikowanych elementów zawsze otrzymasz pomoc drugiego pracownika.

Jak zostać operatorem prasy krawędziowej za granicą?

Chcąc zostać pracownikiem maszyn do obróbki części metalowych, powinieneś posiadać ukończony kurs CNC lub doświadczenie. Ważna jest również umiejętność komunikacji w języku angielskim.

Czy warto zostać operatorem prasy krawędziowej w Holandii?

Oczywiście, że tak! Firmy, z którymi współpracujemy, posiadają nowe maszyny ułatwiające pracę, otwartych do pomocy we wdrożeniu tamleaderów, a także możliwości rozwoju, co przekłada się na ewentualną negocjację wynagrodzenia lub przejście na bezpośredni kontrakt z Pracodawcą. Nawet nie posiadając doświadczenia, możesz liczyć na atrakcyjne zarobki.

Kurs i certyfikaty

W odpowiedzi na pytanie, na czym polega taka praca, na pewno pomogą odpowiednie kursy wdrażające do pracy. W COVEBO możesz liczyć na oferty dla osób bez doświadczenia, dlatego posiadanie ukończonego kursu CNC pomoże Ci szybko zaadaptować się w pracy oraz znaleźć opcję rozwoju w renomowanych zagranicznych firmach.

Zarobki – Operator prasy krawędziowej

Ile zarabia operator pras krawędziowych w Holandii? Wyjeżdżając do pracy z Agencją COVEBO, możesz liczyć na zarobki w przedziale 440€ - 550€ netto za tydzień. Wynagrodzenie uzależnione jest od doświadczenia oraz obowiązków. Pracując jako programista-operator stawki zaczynają się od 520€ netto/40 godzin pracy. Jeżeli nie posiadasz doświadczenia i jesteś po kursie, zarobisz od 440€ netto/40 godzin będąc wprowadzanym do pracy krok po kroku przez wyspecjalizowany zespół. Natomiast operator, dla którego także istnieje możliwość przejścia na stanowisko programisty, zarobi w przedziale 480-520€ netto/40 godzin. Na wysokość wypłat wpływa także możliwość oraz ilość zmian, a także nadgodzin i pracy w weekendy – zależnie od wewnętrznego systemu firm.

Praca za granicą

Prasy krawędziowe AMADA, TRUMPF, czy SAFAN? Jeśli miałeś styczność z jeszcze innymi modelami maszyn – nie ma problemu, w naszych ofertach pracy w Holandii znajdziesz więcej możliwości, a wyspecjalizowany zespół pomoże Ci w poznaniu nowych maszyn.

Praca w Holandii dla operatora prasy

Agencja zatrudnienia COVEBO posiada liczne oferty dla operatorów pras krawędziowych w Holandii. Podejmując pracę w Holandii oprócz możliwości nabycia dodatkowego doświadczenia, rozwiniesz również swoje umiejętności komunikacyjne w języku angielskim.

Jak szukać pracy jako operator prasy krawędziowej

Zastanawiasz się, jak szukać pracy na tym stanowisku? Zapraszamy do zapoznania się z ofertami na naszej stronie internetowej lub do kontaktu z naszymi rekruterami. Firmy, do których poszukujemy pracowników, zajmują się produkcją elementów różnej wielkości, od małych do kilkumetrowych, oraz dla różnych branż - są to na przykład części motoryzacyjne, elementy dla przemysłu rolniczego, czy maszyny produkcyjne.

Jak aplikować do pracy jako operator prasy krawędziowej w Covebo?

Zapoznaj się z ofertami na naszej stronie internetowej lub skontaktuj się z osobami prowadzącymi rekrutację. Udzielimy wszelkich potrzebnych informacji oraz pomożemy w organizacji transportu do Holandii. Zainteresowany? Zapraszamy do kontaktu!

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Praca dla spawacza w Holandii – poznaj nasze oferty!

2 min12 kwietnia 2024

Pierwsze dni w Holandii. Praca w Technice

4 min13 marca 2024

Elektryk - Zakres obowiązków i wymagania

3 min21 listopada 2023