3 min2 listopada 2022

Opinie o pracy w Holandii. Gdzie ich szukać?

Przed wyjazdem do Holandii z pewnością zadasz sobie mnóstwo pytań. Co mam zrobić, aby wyjechać do pracy? Jak się przygotować? Jak będzie wyglądało zatrudnienie w Holandii? Na pewno zastanawiasz się także, czy wybrana agencja zatrudnienia działa legalnie i jakie są opinie na ich temat. To normalne, że szukasz odpowiedzi.

Dla twojej wygodny przygotowaliśmy kompletną instrukcję, jak szukać opinii o pracy w Holandii, a także jak je filtrować. Przeczytaj koniecznie!

Jak znaleźć informacje o agencji zatrudnienia

W dobie Internetu, kiedy znaczną część czasu spędzamy on-line, nietrudno stać się ofiarą różnego rodzaju oszustw. Takie zjawiska nie omijają niestety branży HR. Jesteśmy świadkami powstawania nowych agencji, które nie zawsze działają legalnie. Oszuści podają się za pracowników agencji, po to, aby wyłudzić pieniądze lub informacje.

Naszym obowiązkiem jest nieustanne poszukiwanie informacji i dokładny research. Jeszcze przed podjęciem pierwszego kontaktu z agencją, warto sprawdzić, czy została wpisana do specjalnego wykazu.

Rejestr agencji zatrudnienia (KRAZ), bo to o nim mowa, uprawnia agencje do świadczenia określonych usług.

Jak sprawdzić, czy agencja zatrudnienia posiada odpowiedni certyfikat? Mamy na to 4 sposoby – sprawdź tutaj Zaufana agencja zatrudnienia - Sprawdź wiarygodność agencji (covebo.pl)

Dla przypomnienia jednak najszybciej zrobisz to na stronie www: http://stor.praca.gov.pl/portal/#/kraz/wyszukiwarka

Opinie o pracy w Holandii

W Internecie znajdziemy sporo opinii na temat różnych agencji zatrudnienia. Publikują je zarówno obecni, jak i byli pracownicy. Z takich rekomendacji, możemy się dowiedzieć więcej na temat zakwaterowania, wyjazdu i samej specyfiki pracy. Opinie są tym bardziej wiarygodne, że są pisane przez ludzi, którzy mieli bezpośrednią styczność z pracownikami agencji. Warto jednak wiedzieć, jak filtrować informacje w Internecie i którym recenzjom wierzyć.

Jak filtrować informacje w Internecie?

Każda firma otrzymuje zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie i jest to w pełni zrozumiałe. Rekomendacje o specyficznych zakładach i miejscach pracy pozwalają wybrać tę ofertę, która będzie najodpowiedniejsza. Ważne jednak, aby szukając porad w Internecie, korzystać ze sprawdzonych źródeł i to przynajmniej kilku – nie tylko jednego. O to, co czytamy w Internecie możemy też zawsze zapisać naszego rektutera – w ten sposób rozwiejemy swoje wątpliwości, co wpłynie dobroczynnie na poziom stresu, towarzyszący wyjazdom do pracy za granicę.

Wiarygodne opinie to te, które posiadają sporo szczegółów i są pisane w kulturalny, przemyślany sposób. Pamiętajmy przy tym, że użytkownicy Internetu chętniej dzielą się negatywnymi odczuciami – z tego powodu pozytywnych opinii o różnych firmach, jest w Internecie zdecydowanie mniej.

Gdzie szukać opinii o agencjach zatrudnienia

Informacji o agencjach zatrudnienia powinniśmy szukać przede wszystkim w sprawdzonych rejestrach, takich, jak Www.kraz.praca.gov.pl. Wiarygodnym źródłem są także przekazy ustne naszych znajomych – jeśli sami korzystali z oferty danej agencji. Opinie o agencjach pracy znajdziemy także w Internecie – na Facebooku agencji, dedykowanych stronach z opiniami typu GoWork.pl, grupach dla pracowników lub na stronach www agencji – są to tak zwane testimoniale.

Wiesz już gdzie i jak szukać informacji o agencjach zatrudnienia. Teraz czas na dokładny research. Korzystaj ze sprawdzonych źródeł, a jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zapytaj swojego rekrutera. Nasz zespół z chęcią Ci pomoże. 😊

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Czy wyjazd do pracy do Holandii na wakacje to dobry pomysł?

2 min13 czerwca 2024

Czy można wyjechać do pracy do Holandii w parach?

2 min13 czerwca 2024

Praca wakacyjna za granicą. Jak szukać pracy sezonowej?

3 min28 maja 2024