3 min23 listopada 2021

Praca szlifierza w Covebo. Jak wygląda?

Pracownik techniczny Covebo na stanowisku szlifierza może zajmować się szlifowaniem ręcznym lub przy pomocy szlifierki CNC, czyli programowanej. Typ pracy szlifierza zależy od produkowanych elementów. Jeśli interesujesz się tym zawodem i chcesz poznać więcej szczegółów, czytaj dalej! 

Co robi szlifierz? 

Szlifierzowi, powierza się profesjonalną obróbkę materiałów, często metalu lub plastiku. Półprodukty wykorzystywane są przez zakład do produkcji towarów. Praca rozpoczyna się zwykle od analizy zleconego projektu i opracowania wymaganych procesów. Obróbka rozpoczyna się natomiast od przycięcia formy, a następnie, przy użyciu odpowiednich szlifierek, szlifowaniu materiału. Pozwala to na stworzenie pożądanego kształtu i rozmiaru elementu, który potem może być poddawany innym obróbkom, np. zabezpieczaniu, malowaniu, etc.

Praca szlifierza w Covebo

Przez wzgląd na uniwersalną możliwość wykorzystania umiejętności szlifowania, większość zakładów produkcyjnych, jubilerskich czy warsztatów zatrudnia szlifierzy w swoich firmach. Covebo proponuje pracę w Holandii przy turbinach dla wiatraków, częściach do ciężarówek i statków, lub przy elementach mostów stalowych. Ponadto szlifierz CNC, znajdzie również pracę w Holandii przy produkcji części do samolotów i helikopterów dla armii.   

Oferty pracy za granicą   

Stanowisko szlifierza zwykle wymaga od kandydata doświadczenia w tym zakresie. Doświadczony szlifierz pracuje dokładniej i wydajniej, przez co staje się dla firmy cenniejszym pracownikiem.  

Poza dopasowanymi do oczekiwań i umiejętności ofertami pracy w Holandii Covebo oferuje pracownikom zakwaterowanie w pokojach jednoosobowych i cotygodniowe wypłaty.  

Poniżej przedstawiamy przykładowe oferty pracy w Holandii, dla szlifierzy: 

Szlifierz – szlifierka kątowa 

Osoby wyspecjalizowane w szlifowaniu ręcznym zachęcamy do aplikacji na ofertę przy szlifowaniu turbin do wiatraków w Roermond. Ze względu na produkcję dużych elementów, możliwa praca na wysokości. Więcej informacji pod linkiem: https://www.covebo.pl/oferta-pracy/v-001470-szlifierz/. 

Szlifierz CNC  

Szlifierzy programujących maszyny szlifujące zapraszamy do aplikacji na ofertę pracy w Holandii przy produkcji części do helikopterów i samolotów. Obsługa szlifierki CNC w Helmond. Zapoznaj się ze szczegółami oferty: Oferta pracy dla szlifierza.

Zarobki w zawodzie szlifierz    

Najbardziej nurtującą kwestią w zakresie pracy w Holandii jest pytanie: ile może zarobić szlifierz? Według statystyk zamieszonych na portalu money.pl średnia rynkowa stawka, w Polsce, to 3820zł brutto/ miesiąc. W Holandii zarobki są zależne nie tylko od tego gdzie pracuje szlifierz i w jakim miejscu wykonuje pracę, ale w dużej mierze od doświadczenia zawodowego. W Covebo stawki wahają się od ok. 440-500€ netto/ 40h pracy przy szlifowaniu ręcznym oraz ok. 560€ netto/ 40h przy programowaniu szlifierek CNC.  

Przy obecnym kursie €, w Holandii, szlifierz zarabia minimum 2 razy więcej niż w Polsce (ok. 7500zł netto/ miesiąc). Dlatego, jeśli do tej pory zastanawiałeś się – czy wyjazd do pracy w Holandii jest dla szlifierzy opłacalny i był to jedyny czynnik, który powstrzymywał Cię przed wyjazdem – nie wahaj się. Skontaktuj się z rekruterem Covebo pod numerem +48 77 545 75 55, zapytaj o oferty pracy za granicą dla szlifierzy i wyjedź do pracy w Holandii. 

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Czy wyjazd do pracy do Holandii na wakacje to dobry pomysł?

2 min13 czerwca 2024

Czy można wyjechać do pracy do Holandii w parach?

2 min13 czerwca 2024

Praca w branży CNC w Holandii - przegląd najciekawszych ofert pracy

3 min27 maja 2024