3 min18 września 2020

Praca w Holandii z zakwaterowaniem. Plusy i minusy tego rozwiązania

Zdecydowani na wyjazd do Holandii często stają na rozdrożu, kiedy przychodzi do rozwiązania kwestii zakwaterowania. Skorzystać z zakwaterowania agencyjnego czy wynająć coś własnego na miejscu? Praca w Holandii z zakwaterowaniem czy bez? Decyzja nie należy do najprostszych, dlatego pomożemy Ci rozwiać wątpliwości związane z wyborem. Poniżej znajdziesz, naszym zdaniem, najważniejsze plusy i minusy związane z wyborem zakwaterowania agencyjnego.

Plusy mieszkań agencyjnych

Wyjeżdżając do pracy w Holandii, przez Covebo, i decydując się na zakwaterowanie agencyjne, nie musisz martwić się o bieżące rachunki za prąd, gaz, wodę czy Internet. Wszystkie opłaty są stałe i odciągane bezpośrednio z wypłaty a wgląd w koszty zakwaterowania zapewniają solarisy dostępne na portalu pracownika. Zapewnia to spokojną głowę i brak stresów.

Zakwaterowania agencyjne Covebo wyposażone są w najpotrzebniejsze sprzęty kuchenne do codziennego funkcjonowania. Jeśli uznasz, że czegoś brakuje, nie musisz biec do sklepu i martwić się o stratę czasu. Doposażeniem zakwaterowania zajmują się koordynatorzy. Również w przypadku zepsutego lub brakującego sprzętu – koszt jego wymiany leży po stronie agencji.
Przeprowadzki zawsze są trudne i wymagają wkładu finansowego. By to ułatwić i zniwelować początkowe koszty, wybierając zakwaterowanie Covebo, na początek dostaniesz pakiet startowy, który zawiera poduszkę, kołdrę i poszewki – rzeczy, które w transporcie zajmują dużo miejsca, a są niezbędne do rozpoczęcia życia w nowym miejscu.

Praca w Holandii z zakwaterowaniem. Czy warto?

Wynajmując mieszkanie na własną rękę, podczas szukania pracy ogranicza nas odległość – nikt nie chce dojeżdżać do pracy 100 km dziennie. Mieszkanie agencyjne daje większą mobilność, co zwiększa szanse na lepsze zatrudnienie. Dodatkowo mieszkając w zakwaterowaniu proponowanym przez Covebo, możesz korzystać ze środków transportu – roweru lub samochodu, zapewnianego przez agencję (w zależności od odległości mieszkania od zakładu).

 

Minusy mieszkań agencyjnych

Każdy kij ma dwa końce, a medal dwie strony. Identycznie w przypadku zakwaterowania agencyjnego – dostrzegamy też minusy takiego rozwiązania.

Agencja zatrudnienia Covebo gwarantuje zakwaterowania w domkach 6/8-osobowych, pokojach dwuosobowych. Wyjeżdżając do pracy w pojedynkę, nie wiesz, kto będzie Twoim współlokatorem. Może okazać się bardzo fajną osobą, może być też imprezowiczem, który utrudni wypoczynek po dniu w pracy.
Zakwaterowanie agencyjne, jak sama nazwa wskazuje, nie należy do osób je zamieszkujących, a zatem nie wszyscy dbają o czystość i stan zajmowanego domku. Istnieje prawdopodobieństwo, że Twoim współlokatorem okaże się okropny bałaganiarz, który nie zrozumie chęci utrzymania porządku.

Wspólne mieszkanie oznacza dzielenie się dostępną przestrzenią. A co za tym idzie, wspólna łazienka, kuchnia i salon. Należy wypracować ze współlokatorami grafik korzystania z łazienki, czy dostępu do kuchni. Dobrą opcją może być także wspólne gotowanie. Być może spędzając wspólnie czas, uda Wam się zaprzyjaźnić? Mieszkanie z innymi osobami, może być przecież także zaletą! Możliwe jest poznanie nowych osób, nawiązanie nowych przyjaźni czy znajomości. Na zakładzie nie zawsze znajdzie się chwilę, by zamienić ze sobą kilka słów, a może się okazać, że właśnie praca w Holandii pomogła w znalezieniu bratniej duszy.

Nie możemy zatem jednoznacznie stwierdzić, że zakwaterowanie agencyjne jest w 100% najlepszym rozwiązaniem. Każdy ma swoje upodobania i w innych sytuacjach czuje się lepiej. Możemy natomiast zaproponować rozwiązanie, jakim jest praca w Holandii z zakwaterowaniem. Skontaktuj się z nami pod numerem +48 77 545 75 75 lub aplikuj korzystając z formularza otwartej aplikuj. 

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Czy wyjazd do pracy do Holandii na wakacje to dobry pomysł?

2 min13 czerwca 2024

Czy można wyjechać do pracy do Holandii w parach?

2 min13 czerwca 2024

Praca w branży CNC w Holandii - przegląd najciekawszych ofert pracy

3 min27 maja 2024