3 min26 lutego 2023

Rozmowa kwalifikacyjna w Covebo

Prawdopodobnie każdy z nas przed podjęciem pierwszej pracy doświadczył stresu, jakim jest rozmowa kwalifikacyjna. Pytania w gruncie rzeczy dotyczą tej samej tematyki, jednak... potrafią zaskoczyć. Covebo radzi, na co zwrócić uwagę, a jakich zachowań unikać. 

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w Covebo? 

Przede wszystkim warto pamiętać, że w obecnych czasach większość procesów rekrutacyjnych odbywa się on-line, w tym także rozmowa kwalifikacyjna. Pytania mają pomóc rekruterowi poznać nasze dotychczasowe doświadczenie zawodowe, aby móc jak najlepiej dobrać dla nas atrakcyjną ofertę. Profesjonalizm, poszanowanie czasu kandydata oraz rzeczowość - tak w Covebo wygląda rozmowa kwalifikacyjna o pracę. Tylko... jakich pytań się spodziewać? 

Rozmowa kwalifikacyjna – Pytania i odpowiedzi 

Bez wątpienia rozmowa kwalifikacyjna o pracę może być stresującym przeżyciem, szczególnie gdy jest ona naszą pierwszą. Ale nie w CoveboCo zrobić, żeby jak najlepiej poszła nam rozmowa kwalifikacyjna? Pytania i odpowiedzi z reguły są te same - stąd bezsprzecznie warto się z nimi zapoznać. Covebo podpowiada: odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu. Właściwie podpowiada to Mark Twain, ale nie pozostaje nam nic innego, jak tylko w pełni się z tym zgodzić. 

Gdzie Pan(i) do tej pory pracował(a)? 

Zastanówmy się, gdzie i jak długo w ostatnim czasie pracowaliśmy. Nie musimy wymieniać zakładów, gdzie nasze doświadczenie zatrzymało się na paru przepracowanych godzinach. Na pewno warto powiedzieć rekruterowi, czy dana praca nam odpowiadała, czy też była zupełnie nietrafiona. Mówiąc to, mamy większe szanse, że rozmowa kwalifikacyjna przebiegnie sprawnie i szybko.

Przykładowa odpowiedź:  

“Ostatnie pół roku pracowałam jako order picker w magazynie z artykułami spożywczymi. Wcześniej 3 miesiące spędziłam na zbiorach jabłek i gruszek, ale ta praca mi się nie podobała”. 

Na jak długo planuje Pan(i) wyjazd? 

Z całą pewnością prawie każdy wie, na jak długo planuje wyjazd do Holandii. Interesuje Cię wyjazd krótkoterminowy? To świetnie, powiedz o tym rekruterowi, ponieważ Covebo posiada także projekty na nieco krótszy okres, szczególnie przed Świętami.  

Przykładowa odpowiedź: 

“Na początek chcemy wyjechać na 3 miesiące, a jak wszystko będzie dobrze, to zobaczymy, może nawet nasz wyjazd do Holandii będzie na stałe”. 

Zamierza Pan(i) wyjechać sam(a) czy z kimś? 

Często, przeglądając oferty pracy w Holandii, zastanawiamy się, czy jest możliwość wyjazdu w parze albo z grupką znajomych. W Covebo jak najbardziej! Tylko zasygnalizujmy ten fakt zawczasu.  

Przykładowa odpowiedź: 

“Z dziewczyną, a po egzaminach bardzo możliwe, że będzie chciała do nas dojechać moja siostra”. 

Komunikuje się Pan(i) w języku angielskim? W jakim stopniu? 

Zagadnienie, które niewątpliwie zawiera obecnie każda rozmowa kwalifikacyjna. Przykład pytania po angielsku? Covebo nie jest w tym raczej oryginalne i może dotyczyć Twojego hobby, skąd pochodzisz, czy jaka praca w Holandii Cię interesuje.  

Przykładowa odpowiedź: 

“Tak, dogaduję się, przez ostatnie 4 miesiące pracowałem z samymi Holendrami i nie miałem żadnych problemów na zakładzie”. 

Rozmowa kwalifikacyjna. Czego unikać?

Bez wątpienia istnieje szereg zachowań, których należy unikać, jeżeli chcemy, aby jak najlepiej wypadła nasza rozmowa rekrutacyjna. Pytania, jakich możemy się spodziewać, już znamy, czego zatem nie robić podczas tego etapu rekrutacji? Na pewno warto znaleźć odpowiednie miejsce do krótkiej konwersacji, abyśmy jak najlepiej słyszeli naszego rozmówcę. Z całą pewnością za ogromny nietakt należy uznać wszelkie przejawy agresji czy wulgaryzmy. Bezsprzecznie nie należy także przekrzykiwać się z innymi uczestnikami rozmowy, szczególnie gdy jest ona prowadzona w trybie głośnomówiącym. Na pewno objawem lekceważenia drugiej strony będzie także ostentacyjne ziewanie.

Chcesz sprawdzić, czy praca w Holandii jest dla Ciebie? Zobacz, co Covebo ma do zaoferowania. Sprawdź nasze aktualne oferty pracy w Holandii, skorzystaj z krótkiej otwartej aplikacji lub zadzwoń pod nr +48 77 545 75 75. 

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

5 nieoczywistych zalet wyjazdu do pracy do Holandii

3 min11 lipca 2024

Dlaczego warto podjąć pracę w ogrodnictwie w Holandii?

3 min11 lipca 2024

Praca dla spawacza w Holandii. Dlaczego warto?

3 min9 lipca 2024