3 min17 sierpnia 2020

Co robić w Zeewolde po pracy? 6 propozycji

Rozpoczynasz pracę w Holandii w Zeewolde, ale nie znasz jeszcze okolicy? A może mieszkasz w pobliżu i nie wiesz, co robić w Zeewolde po pracy? Zastanawiasz się, jak możesz spędzić czas wolny? Dzięki naszym wskazówkom nie będziesz się nudzić!

Gmina Zeewolde znajduje się na południu holenderskiej Prowincji Flevoland. Ciekawostką jest, że powstała na wcześniej osuszonej części terytorium morza. W położonych na jej terenie lasach istnieje wiele ośrodków wypoczynkowych. Jest więc świetnym miejscem dla osób, które lubią spędzać czas aktywnie.

1) Co robić w Zeewolde? Pakuj nie tylko w pracy!

Miłośnicy siłowni i fitnessu odnajdą tu swoje Eldorado. Sportcentrum Zeewolde to znakomicie wyposażony kompleks sportowy. Oprócz siłowni i treningów personalnych w ofercie znajdziemy również pilates, treningi kickboxingu, a nawet obóz kondycyjny. "W zdrowym ciele, zdrowy duch” - a w pracy przyda się dobra kondycja.

2) Koncentruj się!

Na amatorów aktywności na świeżym powietrzu i sportów nieco bardziej wysublimowanych czeka Golfclub Zeewolde. Mimo że sport ten wymaga większej koncentracji niż wysiłku fizycznego, przeciętny golfista, który samodzielnie nosi swoją torbę golfową, spala ok. 2500 kalorii! Poza tym nie ma nic bardziej relaksującego niż widok idealnie wystrzyżonego trawnika. :)

3) Sporty wodne i… jeszcze więcej sportów wodnych!

Nadal trwa lato, a to idealna pora roku dla sympatyków żeglarstwa, windsurfingu i pływania na SUP`ach. W Zeewolde znajdziesz aż dwa popularne obiekty sportów wodnych: Surfschool Zeewolde oraz Eemhof Watersport&Beachclub. Dodatkowo drugi z obiektów oferuje coś specjalnego dla osób kochających sporty ekstremalne! Można spróbować tu swoich sił latając nad wodą na Flyboardzie lub ćwicząc swoją koordynację na Wakeboardzie. Emocje będą niezapomniane.

4) Kiedy nic co ludzkie nie jest Ci obce…

Dla osób, które szukają czegoś jedynego w swoim rodzaju i całkowicie nietuzinkowego czeka tu Flevo – Natuur. Jest to wakacyjny park wypoczynkowy, ale uwaga: dla naturystów i nudystów! Nago można tutaj skorzystać nie tylko z plaży czy sauny, ale także z boisk sportowych oraz restauracji.

5) Być jak Sherlock Holmes…

Jeśli sport nie jest Twoją najlepszą stroną, a najbardziej wytrenowaną częścią Twojego ciała jest głowa – bez obaw! Zeewolde oferuje również coś dla amatorów rozwiązywania zagadek - Escaperoom! Oprócz tradycyjnej wersji pokoju z tajemnicą do rozwikłania w 60 minut, można tu również rozwiązywać zagadki w technologii VR.

6) Wypad za miasto, czyli co robić w Zeewolde po pracy i na weekend?

Wisienką na torcie niech będzie propozycja, która może nie znajduje się w samym Zeewolde, lecz w odległości zaledwie kilkunastu kilometrów. Chodzi tu o Dolfinarium Harderwijk, który jest największym parkiem ssaków morskich w Europie! Na widzów czekają tu morświny, delfiny i foki, które chętnie zaprezentują swój show. A jeśli pogoda dopisuje, można tu również poleżeć na plaży lub skorzystać z wodnych zjeżdżalni.

Praca w Holandii to nie tylko możliwość zarabiania w euro. Jest to także świetna okazja, żeby zwiedzać nowe miejsca. Mamy nadzieję, że chętnie skorzystasz z naszych propozycji spędzenia czasu wolnego w Zeewolde. Pamiętaj, że pisaliśmy także o tym, co warto zobaczyć w Nijkerk, a także jak spędzić czas w Amsterdamie. W Holandii odległości między największymi miastami są dość małe, dlatego warto zobaczyć jak najwięcej!

A jeśli dopiero zainspirowały Cię powyższe atrakcje i interesują Cię aktualne oferty pracy w Holandii, zadzwoń lub zarejestruj się i wyjedź z nami!

Źródła:
Tripadvisor.com
Sportcentrumzeewolde.nl
Surfschoolzeewolde.nl
Watersportcenter.nl
Flevonatuur.nl
Escaperoomzeewolde.nl
Dolfinarium.nl

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Wesołe miasteczka w Holandii. Które warto odwiedzić?

2 min4 kwietnia 2023

Rozmowa kwalifikacyjna w Covebo

3 min26 lutego 2023

5 Umiejętności, których nie nauczysz się w szkole, a które przydadzą Ci się w pracy

3 min30 listopada 2022