Gdzie nad morze w Holandii?

Seszele, Malediwy, Sri Lanka czy Meksyk – te kraje z pewnością od razu kojarzymy z pięknymi plażami. Ale... Holandia? Gdzie nad morze warto wybrać się, będąc w Kraju Tulipanów? O tym w dalszej części.

Holandia. Gdzie po pracy?

Wyjazd do Holandii to doskonała okazja, aby dobrze zarobić, ale też poznać nową kulturę i zwiedzić ciekawe miejsca. Jakie miejsca? Zależy to oczywiście od czasu, który planujemy na to poświęcić. Decydując się na weekend w Holandii, z całą pewnością nie możemy pominąć stolicy, Amsterdamu, w którym wydaje się, że każdy, nawet największy malkontent, znajdzie coś dla siebie. :) Warto przeczytać nasz specjalny artykuł -> Co warto zobaczyć w Amsterdamie? 6 miejsc, które musisz zwiedzić!

Pomysły na urlop w Holandii

Już sam wyjazd do Holandii w celach turystycznych może być nie lada gratką dla każdego. Blisko 25% terytorium będące depresją, czyli znajdujące się poniżej poziomu morza, wszechobecne kanały, wiatraki, urokliwe rynki czy liczne muzea. To wszystko zaoferować może Holandia, gdzie nad Morze Północne tłumy turystów ciągną szczególnie w miesiącach wakacyjnych.

Weekend w Holandii

Są takie miejsca, które po prostu trzeba odwiedzić w swoim życiu! Do takich należy Kraj Tulipanów, będący inspiracją Claude’a Moneta, który na swoich obrazach uwieczniał wiatraki, kanały i charakterystyczną zabudowę.

Holandia w weekend? To jak najbardziej możliwe, bo kraj ten można zwiedzić samochodem w 3 dni! Uda nam się w tym czasie zwiedzić najważniejsze miasta lub zrobić tak zwany city break, czyli pobyt w jednym miejscu i odkrywanie najlepszych atrakcji. Warto wspomnieć, że dzieła Claude’a Moneta obejrzymy w Muzeum Van Gogha w Amsterdamie. Może to odpowiedni kierunek wycieczki?

A może nad holenderskie morze?

W naszej świadomości istnieją zapewne dużo bardziej oczywiste kierunki podróży nad morze niż Holandia. Warto jednak udać się nad Morze Północne, które, choć powszechnie uważane jest za stosunkowo chłodne, nie brakuje mu szerokich, piaszczystych plaż.

Niderlandy mają ok. 450 km linii brzegowej, a same plaże mają świetną infrastrukturę. Można tutaj spróbować swoich sił w wielu sportach wodnych. Zatem... gdzie nad morze w Holandii? Mamy krótki przewodnik!

TOP Plaże w Holandii

  • Scheveningen – miejsce z całą pewnością znane każdemu, kto kiedykolwiek spędził wakacje w Holandii. Nazwa jest jedną z dzielnic Hagi, to tutaj znajduje się 45-metrowa wieża widokowa oraz blisko 400-metrowe molo, a wokół pełno restauracji, barów czy kawiarni.
  • Zandvoort aan Zee – uważana za jedną z najpopularniejszych, szczególnie wśród amsterdamczyków. Powód? Do Zandvoort dojedziemy pociągiem w pół godziny z dworca w stolicy. Planując weekend w Holandii, warto odwiedzić to miejsce, tym bardziej, że w mieście istnieje także tor Formuły 1, na którym od 2021 roku znowu odbywają się zawody.
  • Bloemendaal aan Zee – miejsce wręcz kultowe w kręgach imprezowych. Słynny brytyjski dziennik Times w 2009 roku rekomendował ją jako jedną z najlepszych rozrywkowych plaż w Europie, zestawiając z Ibizą czy Majorką. Lubisz spędzać czas przy barze czy w pubie? Bloemendaal aan Zee to bez wątpienia będzie odpowiednie miejsce.

Jak przygotować się na weekend nad morzem?

Na pewno nie musimy się zastanawiać, jakie morze w Holandii jest największe czy najcieplejsze. Powód? Kraj ten ma dostęp tylko do Morza Północnego. Przygotowanie zależy więc oczywiście od pory roku, w której planujemy wybrać się nad wodę. W miesiącach wakacyjnych należy być przygotowanym na całe rzesze turystów i miejscowej ludności, szukającej nieco relaksu.

Praca w Holandii stwarza możliwość spędzenia czasu także nad morzem i korzystania z jego uroków. Z Covebo wszystko jest możliwe! Po nasze aktualne oferty pracy w Holandii wejdź na www.covebo.pl, wypełnij krótką aplikację (https://www.covebo.pl/otwarta-aplikacja/) lub zadzwoń na +48 77 545 75 75.

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Atrakcyjne oferty pracy w hurtowni spożywczej z tygodniówką 500 euro!

4 min20 czerwca 2024

Czy wyjazd do pracy do Holandii na wakacje to dobry pomysł?

2 min13 czerwca 2024

Czy można wyjechać do pracy do Holandii w parach?

2 min13 czerwca 2024