3 min10 kwietnia 2020

Jak pracować na Home Office?

Home Office, czyli praca zdalna jest wyzwaniem dla każdego z nas. Zwłaszcza w tej ciężkiej sytuacji, w której wszyscy się znajdujemy. Nasze biura zostały zamknięte, a środowisko pracy, które znamy zmieniło się. Musimy więc znaleźć motywację, aby efektywnie pracować w domu.

W Covebo pracujemy zdalnie od samego początku walki z pandemią. Codziennie stajemy przed różnymi wyzwaniami. Dokładamy wszelkich starań, aby pomóc naszym pracownikom, zarówno po stronie polskiej, jak i holenderskiej.

Warto jednak wiedzieć, jak pracować na Home Office, aby nie zwariować! Przeczytajcie nasze wskazówki!

Przygotuj miejsce do pracy

W swoim miejscu pracy na pewno masz swój gabinet lub biurko. Wszystko jest poukładane zgodnie z Twoimi preferencjami. Kubek od kawy zawsze stoi po lewej stronie, a rosnąca sterta dokumentów po prawej. Komputer na ogół jest włączony 8 godzin dziennie, nie więcej. Krzesło jest idealnie wyważone i siedzi się naprawdę wygodnie?

A jak jest w domu?

Powinno być tak samo lub w miarę możliwości podobnie. Więc podstawową rzeczą, którą musisz zrobić, jest znalezienie swojego miejsca. Oddziel miejsce pracy od miejsca wypoczynku. Przestaw biurko tak, aby było ci wygodnie lub znajdź najodpowiedniejszy kawałek kuchennego stołu. Nie pracuj jednak w łóżku, bo to grozi drzemką! Jak pracować na Home Office? Warto też ładnie się ubrać!

Ubierz się wygodnie, ale wyjdź z piżamy

Twoja piżama na pewno jest bardzo wygodna, ale służy do spania. Jeśli nie przebierzesz się po wstaniu z łóżka, nie wyjdziesz ze strefy relaksu. Pomyśl więc o dresowych spodniach i bluzie lub wygodnym T-shircie i swetrze. Na pewno masz ubrania, które są zarówno wygodne, jak i ładne. Tym bardziej że przecież odbywasz telekonferencje! Pokaż się z najlepszej strony!

Stwórz swój harmonogram

Praca zdalna wymaga od pracownika wiele samodyscypliny. Nie ma szefa, który sprawdza wszystkie nasze działania, dlatego potrzebny jest harmonogram! To właśnie on pozwoli w pełni efektywnie zacząć i skończyć dzień.

Wyznacz sobie obowiązki na każdy dzień i określ, ile mniej więcej czasu potrzebujesz. Uwzględnij także nieoczekiwane zadania, które z całą pewnością pojawią się w ciągu tygodnia. I przede wszystkim, pamiętaj, aby robić sobie krótkie przerwy i pić dużo wody!

Skomponuj soundtruck

Jakie dźwięki pozwalają ci zwiększyć efektywność? Jakie sprawiają, że się relaksujesz? Zastanów się nad tym i stwórz swoją własną playlistę. Nie od dziś wiadomo, że ulubione piosenki wpływają na nastrój, a dobre samopoczucie to podstawa udanej pracy! A jeśli nie masz akurat pomysłu, jakich utworów słuchać, pomoże ci specjalnie przygotowana Playlista Covebo!

https://spoti.fi/3e47E7N

Dbaj o relacje!

Brak kontaktu ze współpracownikami wprowadza cię w stan głębokiego smutku? Zadbaj o relacje! Zrób telekonferencję, zadzwoń do kogoś i porozmawiaj nie tylko na tematy służbowe! W Covebo wpadliśmy na wspaniały pomysł, który możecie naśladować. Otworzyliśmy „Wirtualną kuchnię”, czyli zespół w programie Teams. W naszej kuchni zawsze znajdzie się ktoś, z kim można porozmawiać lub napić się kawy podczas krótkiej przerwy.

Nie zapominaj także o rodzinie! Zadbaj o komfort psychiczny wszystkich domowników. Wytłumacz dzieciom, dlaczego masz dla nich mniej czasu i obiecaj, że po pracy zrobicie coś razem.

Odpoczywaj w nowy sposób

A co po pracy? Pamiętaj o odpoczynku! Może to być spacer po balkonie lub nauka nowej umiejętności. Zastanów się, czy masz na swojej półce książkę, której jeszcze nie udało ci się przeczytać. A może koleżanka dała ci przepis kulinarny, który zawsze chciałeś wypróbować? Poukładaj puzzle, zobacz nowy sezon serialu, zaplanuj wieczór SPA. Zrób coś nowego. Może znajdziesz nową pasję?

Praca w systemie zdalnym także może być bardzo efektywna. Musisz jedynie pamiętać o kilku zasadach, które stosujemy także w Covebo. Dzięki temu możemy pracować tak, jak dotychczas, z pełną motywacją i skupieniem! Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i możecie się z nami śmiało kontaktować telefonicznie oraz e-mailowo:

PRODUKCJA I LOGISTYKA:

📲 77 545 75 75

TECHNIKA I BUDOWNICTWO:

📲 77 545 75 55

📧 aplikacja@covebo.pl

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Praca wakacyjna za granicą. Jak szukać pracy sezonowej?

3 min28 maja 2024

Praca w Holandii na wakacje

3 min27 maja 2024

Praca po maturze? Holandia to dobry wybór

3 min20 maja 2024