3 min4 stycznia 2023

Rozmowa kwalifikacyjna. 7 pytań, które musisz zadać

Interesuje Cię praca w Holandii na dłuższy okres i czeka Cię rozmowa kwalifikacyjna? Nie wiesz, jak się do niej przygotować i o co pytać? Oto lista 7 pytań do rekrutera, które będą bardzo pomocne, szczególnie gdy ma być to Twój pierwszy wyjazd.

1) Czy jest możliwość wyjazdu dla par?

Przede wszystkim, nie bójmy się pytać! Im więcej informacji uzyskamy podczas rozmowy z rekruterem, tym lepiej przygotujemy się do wyjazdu. W Covebo posiadamy oferty pracy dla par w Holandii, zawsze jednak warto upewnić się, czy wyjazd do pracy w parze jest możliwy. Warto pytać szczególnie wtedy, kiedy chcemy aplikować na konkretne stanowisko. Ilość wakatów jest tutaj głównym weryfikatorem, zatem rekruter może podać alternatywne rozwiązanie, dostosowane do okoliczności.

2) Co będę robił?

Z punktu widzenia kandydata jest to fundamentalne pytanie. Przeglądając oferty pracy w Holandii, możemy zastanowić się, który sektor będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Nikt przecież nie zna nas tak dobrze, jak my sami. Najlepiej wiemy także, czego chcemy unikać. Weźmy też pod uwagę nasze dotychczasowe doświadczenie zawodowe, które dla potencjalnego pracodawcy może być szczególnie atrakcyjne.

covebo-rozmowa-kwalifikacyjna-rekrutacja

3) Jaka stawka?

Wraz z Nowym Rokiem nastąpiło kolejne podniesienie minimalnego wynagrodzenia w Holandii. Tabelę przedstawiającą nowe stawki minimalne znajdziecie poniżej. Bardzo istotne jest to, iż większość zakładów ma swoje własne, odpowiednio wyższe wynagrodzenie godzinowe, o które warto dopytać podczas rozmowy. Dobrym pomysłem jest również zastanowienie się, jaka stawka będzie nas interesować.

4) Kiedy mogę zacząć pracę w Holandii?

Rozpoczęcie pracy najczęściej odbywa się od poniedziałku, natomiast nie jest to reguła. Zdarza się, że z powodu ważnej uroczystości rodzinnej lub wcześniej zaplanowanej wizyty u lekarza nie mamy możliwości zacząć wraz z pierwszym dniem tygodnia. Warto więc poinformować agencję wcześniej, jaki termin podjęcia pracy w Holandii będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

5) Czy podpisuję umowę?

Umowa to obustronna gwarancja dotrzymania wcześniejszych ustaleń. Oczywiście, praca w Holandii przez Covebo jest w pełni legalna i zyskujemy pewność, że pracodawca wypłaci nam należne wynagrodzenie.

Podpisanie umowy przed rozpoczęciem pracy na terenie Holandii jest niezbędne, dlatego też wychodząc naprzeciw nowym rozwiązaniom technicznym oraz potrzebie naszych kandydatów – w zeszłym roku wprowadziliśmy możliwość podpisu dokumentów przez podpis elektroniczny.

Jak sprawdzić, czy agencja zatrudnienia jest zaufana? Sprawdź nasze 4 skuteczne sposoby na sprawdzenie wiarygodności agencji.

covebo-rozmowa-kwalifikacyjna

6) Gdzie będę mieszkał?

Pracując w Holandii, będziesz mieszkał z innymi pracownikami Covebo, na zakwaterowaniu, które otrzymało certyfikat SNF. Jeżeli wyjazd odbywa się w parze, to będziesz mieszkać ze swoją drugą połówką, bądź znajomymi. Zapewniamy także dojazd do pracy z miejsca zakwaterowania.

7) Czy będę ubezpieczony?

Pytanie o ubezpieczenie jest wyjątkowo istotne ze względu na bardzo wysokie koszty ewentualnego leczenia lub hospitalizacji. Gdy wyjeżdżamy na urlop zagranicę, to polisa jest podstawową formą zabezpieczenia przed wypadkami losowymi. Praca w Holandii także niesie ze sobą taką konieczność, natomiast w ewentualnym załatwieniu wszelkich formalności oraz z wizytą u lekarza możemy liczyć na pomoc polskojęzycznych koordynatorów.

Każde pytanie jest istotne!

Ufamy, że nasze wskazówki sprawią, że Twoja rozmowa kwalifikacyjna będzie udana i bezstresowa. Jeżeli masz pytanie, na które chciałbyś poznać odpowiedź, a z jakiegoś powodu nie znalazło się w naszym zestawieniu, skontaktuj się z nami. Zadzwoń do nas lub odwiedź jedno z naszych biur, a nasz zespół chętnie porozmawia o Twoich potrzebach i oczekiwaniach. 

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Czy wyjazd do pracy do Holandii na wakacje to dobry pomysł?

2 min13 czerwca 2024

Czy można wyjechać do pracy do Holandii w parach?

2 min13 czerwca 2024

Praca w branży CNC w Holandii - przegląd najciekawszych ofert pracy

3 min27 maja 2024