3 min1 grudnia 2020

Pierwsza praca za granicą? Holandia to dobry wybór

Interesuje Cię pierwsza praca za granicą? Będzie to Twój pierwszy wyjazd za granicę i nie wiesz, czego się spodziewać i jak się przygotować? Kusi Cię wizja wypłaty w euro i kilkukrotnie wyższych zarobków niż w Polsce? Masz jednak obawy i zastanawiasz się, czy praca w Holandii, aby na pewno jest dla Ciebie? Świetnie trafiłeś! Poświęcając najbliższe 100 sekund swojego czasu na przeczytanie poniższego tekstu, sam się o tym przekonasz i nabierzesz ku temu pewności. Czas rozwiać wszelkie wątpliwości!

Ilu Polaków mieszka w Holandii?

Szacuje się, że co czwarty mieszkaniec Królestwa Niderlandów ma pochodzenie imigranckie. Zgodnie z danymi holenderskiego urzędu statystycznego (CBS) w Holandii oficjalnie przebywa tu obecnie ok. 200 tys. Polaków: 154 600 z tzw. pierwszej generacji oraz 43 400 urodzonych już w Kraju Tulipanów, ale mających polskie pochodzenie. Warto podkreślić, że są to dane pochodzące z oficjalnych źródeł, zatem faktyczna liczba jest zapewne wiele wyższa. W obliczu końca okresu przejściowego związanego z Brexitem to właśnie Królestwo Niderlandów stanie się atrakcyjnym kierunkiem zarobkowym dla wielu naszych rodaków. Warto więc rozważyć tę opcję w przyszłości.

Pierwsza praca za granicą-Sprawdź wiarygodność pracodawcy

Przeglądając oferty pracy w Holandii, przede wszystkim zwróć uwagę na legalność agencji. Nie wszystkie działają zgodnie z prawem. Co to oznacza? Potencjalne problemy w przestrzeganiu praw pracownika. Praca w Covebo jest w pełni legalna, wszystkie należne składki i podatki odprowadzane są do odpowiednich organów. Masz także stały dostęp do swojego paska wypłat, jak i wszystkich dokumentów na portalu.

Wybierając odpowiednią agencję, warto sprawdzić, czy:
• Posiada certyfikat SNA (Stichting Normeding Arbeid- Fundacja Normowania Pracy); najłatwiej zrobić to poprzez stronę internetową: https://www.normeringarbeid.nl,
• Jest zarejestrowana w Izbie Handlowej KvK (Kamer van Koophandel); także można zrobić to przez stronę: https://kvk.nl
• Jest członkiem jednej z dwóch organizacji: ABU lub NBBU- kontrolują one, w jakim stopniu ich członkowie przestrzegają zapisów układów zbiorowych pracy.

Więcej o zaufanych agencjach zatrudnienia przeczytasz w tym miejscu. 

Praca w Holandii bez doświadczenia? Wszystkiego Cię nauczymy

Interesuje Cię praca w Holandii bez doświadczenia? To Twoja pierwsza praca za granicą? Rozumiemy, że mogłeś nie mieć okazji, aby zdobyć potrzebne doświadczenie. Dla nas liczą się przede wszystkim Twoje chęci, wierzymy, że wszystkiego możesz się nauczyć. Wyjazd do Kraju Tulipanów to także doskonała szansa poznania nowego środowiska, kultury oraz zwiedzenia wielu fantastycznych miejsc. Sprawdź, co warto zwiedzić w Amsterdamie. 

Do you speak English, czyli praca w Holandii bez języka

Pierwsza praca w Holandii to także świetna okazja, żeby podszkolić język angielski lub nauczyć się go zupełnie od podstaw. Dlaczego akurat w Królestwie Niderlandów? Otóż zgodnie z najnowszymi wynikami EF English Proficiency Index, który bada stopień znajomości języka angielskiego w społeczeństwach nieanglojęzycznych, Holendrzy znaleźli się w nim na 1 miejscu na świecie. W obliczu wszechobecnej globalizacji, umiejętność posługiwania się mową Shakespeare’a zawsze będzie stanowiła dodatkowy atut, a także ułatwi Ci znalezienie wymarzonej pracy.

Pudłujesz 100% strzałów, jeśli…

… ich w ogóle nie wykonujesz! To słowa Wayne’a Gretzky’ego, jednego z najsłynniejszych i najwybitniejszych hokeistów na lodzie w historii. Pamiętaj, że wszystko zaczyna się od Twojego pomysłu, natomiast koniecznie musi iść za nim odpowiednie działanie, bez tego pozostanie jedynie idea. Wyjazd do Holandii to idealne rozwiązanie na pierwszą pracę za granicą: wysokie zarobki, nabycie niezbędnego doświadczenia czy podszlifowanie znajomości języka angielskiego - to wszystko na Ciebie czeka. Tak samo, jak my czekamy, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania pod numerem +48775457575 i pomóc Ci w znalezieniu atrakcyjnej oferty pracy. Daj sobie szansę i podejmij to ryzyko!

Źródła:

Cbs.nl

Wholandii.pl

Polonia.nl

Ef.com

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Czy wyjazd do pracy do Holandii na wakacje to dobry pomysł?

2 min13 czerwca 2024

Czy można wyjechać do pracy do Holandii w parach?

2 min13 czerwca 2024

Praca w branży CNC w Holandii - przegląd najciekawszych ofert pracy

3 min27 maja 2024